Рейковий замок для металевих дверей та гаража

Область застосування рейкових замків дуже широка, це обумовлено тим, що такі замку добре переносять, морози, вологу (т.к стійкі до корозії), навіть лід не може налякати рейкові замки,

Завдяки тому, що ригельні замки не вимогливі до вологості, однаково добре працюють як взимку, так і влітку, і в спеку, і в мороз - їх в основному застосовують для установки на:

вуличних хвіртках, гаражних воротах, павільйонах , дверях підсобних приміщень, побутівок, сараїв,  т.i.

Через легкості розкриття рейкових замків їх не застосовують для захисту квартир або приміщень, де знаходяться цінні речі, або просто використовують в комплексі з іншими, більш надійними замикаючими механізмами. Кріпляться такі замки накладним способом за допомогою болтів (до металевих дверей) або саморізів (до дерев'яних дверей) на зовнішній стороні дверей.

Конструкція рейкового замка

Рейковий замок дуже простий за своїм устроєм. Він складається з корпусу, рейки, пружини і ключа.

Рейка являє собою сталевий брусок, переважно прямокутної форми, на якому за допомогою фрези під певним кутом нарізані косі пази і зубці. У замку може бути один або два ригеля (рейки).

Пружина служить для віджимання (штовхання) рейки в сторону закривання. Сталевий корпус може бути різної форми і розміру.

Ключ є найскладнішим конструктивним елементом замку. Точність нарізки пазів під заданим кутом і подальша підгонка під рейку визначають складність виготовлення ключа. Крім того, нарізка може бути виконана як на одній стороні ключа, так і на двох. Виготовлення дубліката ригельного ключа - дуже складний і дорогий процес.

Так як подібні ключі є нестандартними, для них деколи складно підібрати необхідну заготовку. А в самому процесі роботи нерідко виникає необхідність ручного доведення на фінальній стадії. Ригельні ключі можуть мати різну форму - бути плоскими або круглими, різної товщини і довжини. Крім того, зазвичай вони важкі та громіздкі.

Переваги рейкових замків

Ходять легенди про довговічність і простоти роботи даних замків. Вони практично не ламаються, що не заклинивают, не вимагають докладання великих зусиль і підвладні навіть літнім людям, жінкам і дітям.

У зв'язку з тим, що час активного використання подібних замків вже пройшло, вартість представлених на ринку моделей дуже доступна, можна навіть сказати, що вони є одними з найдешевших запірних пристроїв.

Недоліки цього типу замків

Головним недоліком рейкових замків є їх низька стійкість до злому. Як видно з описаних вище методів, відкрити такий замок можна ножем, цвяхом і т.п. предметами. Необхідно відзначити, що багато охоронні структури не приймають об'єкт під охорону, якщо з замикаючих механізмів на дверях встановлений тільки замок ригеля, так як вважають його вкрай неефективним для надійного захисту майна.

Через нестандартності замків можливі складнощі при їх заміні, так як посадочні місця у різних моделей можуть не збігатися.

Складність виготовлення дубліката ключа в разі його втрати.